Vitální klimakterium 

(poradenství a průvodcovství přirozenými změnami v období klimakteria pro návrat kondice duševní a tělesné)

 

Pro ženy a muže ve zralém věku přechodu (klimakteria a andropauzy) vedeme poradenství s užitečnými informacemi o možnostech zlepšení svého zdravotního stavu a zachování fyzické a duševní vitality. Naučíme vás porozumět přirozeným změnám ve vašem těle a vysvětlíme, co všechno jste schopni samostatně podpořit, vyrovnat a regenerovat, abyste si v radosti užívali podzim života, ve zdraví a bez bolesti. V tomto období dochází ke značným hormonálním změnám s vlivem na psychiku a fyziologický stav jedince, s oslabením nebo přetížením funkce některých orgánů. Tělo reaguje odlišným způsobem na mnohé vnější podměty a někdy nás nečekaně překvapí nepříjemnými projevy a fyzickým stavem, který se náročněji koriguje. V této životní fázi je zapotřebí mnohé věci, návyky a očekávání změnit a přizpůsobit se momentálním vnitřním potřebám organizmu.
Kromě péče o fyzické zdraví nesmíme zapomínat na důležitost duševní kondice. Pozitivní mysl, radost, umět se vyrovnávat se situacemi, které nemůžeme změnit, umět a chtít harmonizovat vztahy a být přístupný odlišným potřebám a názorům na život svých dospělých dětí, když odchází z domova. Pokud ve vás bude narůstat pocit křivdy, zloby, nepřejícnosti, závistí, neodpuštění ke svým blízkým, tak vězte, že zpětnou vazbou vašich nezpracovaných emocí jsou právě projevené nemoci. Nemoc je informace těla o způsobu lidského chování uvnitř a navenek. Sebe bohužel neošidíme, nikam před sebou neutečeme, vše je v nás zaznamenáno na buněčné úrovni podvědomých vzpomínek a prožitých emocí. Většina z toho se dá ale změnit, když se chce a porozumí souvislostem příčin a následků našeho způsobu žití, hodnot a přesvědčení. Když si nebudete vědět rady, jak nežádoucí konkrétní stav změnit, jsme tady pro vás s informační podporou, doporučením a pro potřebu sdílení. Naučíme vás nahlížet na svá životní přesvědčení a návyky z jiného úhlu pohledu, porozumíte zákonitostem fungování úrovně těla, mysli a duše, a tím pádem si budete umět samostatně poradit.
Nepodléhejte tlaku médií a zkresleným reklamám na věci, které vám akorát ubírají možnosti se svobodně a zodpovědně rozhodovat, jak budete zacházet s tím největším pokladem, co máme všichni a TO JE NAŠE ZDRAVÍ ! Mediální zastrašování, odvádění pozornosti na umělé vytvářené situace politické a ekonomické scény, otupující televizní seriály s konzumními příběhy, které snižuji mentální úroveň populace a mnoho dalšího, jsou pouze vaší volbou, zda se tímto necháte pohltit a ovlivnit nebo se zaměříte na věci hlubších hodnot, morálních kvalit a prospěšných činností, které vám zpříjemní život.
Jednou ze zásadních priorit je, že můžete převzít moc za své celostní zdraví do vlastních rukou. Všichni dokážeme pečovat o své zdraví samostatně a efektivně, jen vědět jak, být k sobě pozorný, důsledný a mít se rád. Nemusíte podléhat svým nemocem či dlouhodobým potížím a odevzdávat se do zajetí chemického průmyslu a řešit po čase navíc vedlejší účinky léků. O sobě, o svém životě či hodnotách víte stejně nejvíce vy sami a také jen vy sami máte tu sílu změnit to, co vám již neslouží, a co vás přivedlo k nemoci. Nikdo váš životní příběh nezná, nikdo neví, proč jste měli důvod dělat věci určitým způsobem a tím se třeba nevědomě poškozovat. Když si to připustíte a upravíte zaběhnuté koleje na jiné kvality životního stylu a přístupu k sobě samému, uvidíte, jak najednou váš životní elán stoupne, navrátí se vám ztracené zdraví a budete žít spokojeněji a bez nemocí. 
Doporučujeme všem si vyzkoušet odlišný přístup ke svému tělu a životnímu stylu, který vám způsobil nemoc nebo nechtěný stav, se kterým se třeba nyní trápíte. Vlastní zkušeností si pak přijít na to, že to, co nám všem nabízí čistá příroda, je pro lidský organismus jednoznačně nejpřirozenější, z dlouhodobého hlediska udržení zdraví nejúčinnější a vzácný ekosystém planety nám nabízí dary, které je dobré umět ocenit. Mějte tedy pod kontrolou svoji imunitu, návyky, smýšlení, přirozené pohybové aktivity a buďte otevření pravdivým informacím, které vás vedou ke skutečnému zdraví a ne k potlačování symptomů, tak, jak to společnost naučil přístup běžné konvenční

 

Zájemci o naše akce nebo konzultace nás mohou kontaktovat
na e-mail: mail@miriamzikmundova.cz .
Můžete také využít kontaktní formulář pro objednání konzultace ZDE. Rádi se vám co nejdříve ozveme a zašleme pozvánku.

 

 

Ceník a vlastnosti služby jsou uvedené v sekci „Ceník a způsob platby“ 

 

♥ ♥ ♥

Upozornění o ochraně autorských práv:
Jakékoli užití nebo šíření textů, loga nebo fotografií z webového rozhraní www.miriamzikmundova.cz je zakázáno bez našeho písemného souhlasu. Taktéž veškeré sdělené postupy, podpůrné programy či podklady, které poskytujeme v průběhu našich konzultací či vzdělávacích akcí, slouží pouze k osobní potřebě klienta, který si službu uhradil a je zakázáno je jakoukoli formou předávat třetím osobám, napodobovat nebo jinak využívat než pro vlastní soukromé účely. Na všechny tyto naše produkty se vztahují licenční a autorská práva dle §40, Zákona o autorském právu č.121/2000 Sb.  Neoprávněné užití bude trestně stíháno dle platné legislativy i se zpětným zjištěním.
Seznamte se prosím s našimi podmínkami služeb: Všeobecné obchodní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů.
Rafinovanost nepatří k etickému chování, respektujte to prosím. Svoji práci a texty na cizích stránkách si rozhodně poznám i formou kompilace.

 


 

♥ ♥ ♥

 

Nabízíme

 

DVOUMĚSÍČNÍ VIP ROZVOJOVÝ KURZ
PRO PODPORU VITALITY VE ZRALÉM VĚKU

 

s názvem
 „Harmonizující pohyb
pro vitalitu  klimakteria“
(pro zralé ženy v klimakterium / menopauze / přechodu
a muže v andropauze, bez obtíží pohybové soustavy)
 
VIP MINISKUPINKY od 3 do 6 osob
 
Jelikož nejen mladý, ale i zralý věk si žádá přirozený pohyb a udržování svých orientačních smyslů ve vitalitě a bdělosti, máme pro vás jedinečnou možnost se naučit jednoduché a účinné postupy speciálních aktivujících a uvolňujících technik, které pak budete umět využívat pro svou potřebu doma. 
Nabízíme vám harmonizující volný pohyb při hudbě pro uvolnění napětí v jednotlivých zónách těla, aktivaci středové linie těla, která propojuje funkce obou mozkových hemisfér a zábavné motorické techniky pro posílení souladu celého koordinačního systému. Budeme společně vědomě podporovat k rozvoji vaše vnímání, soustředění, vylepšovat orientaci v prostoru a také kondici při celkovém souladném pohybu. Naučíte se způsoby, jak stimulovat dlouhodobou paměť a navodit stav maximálního uvolnění stresového faktoru pro zlepšení duševní vitality.
V období klimakteria (menopauzy u žen a andropauzy u mužů) se u všech mění mnoho funkcí v komplexním chodu organismu, na který jste byli zvyklí po dlouhá léta, a proto jakákoli hormonální nerovnováha má vliv na celkový stav mentální, emocionální a biologický. Výkyvy nálad, objevující se občasné bolesti v různých částech těla, neduhy s vylučováním a trávením, extrémním pocením, poruchami spánku, to vše mnohdy trápí a znepříjemňuje každodenní život. Dá se to však zvládnout elegantně, bez extrémního soužení a proto máme v nabídce postupy, kterými si můžete toto období přechodu ulehčit a cítit se vitálně. Kromě doporučených přírodních doplňků stravy, které jsou v tomto období nezbytné pro doplňování potřebných látek, vřele doporučuji se naučit techniky pro svépomocnou harmonizaci vlastního stavu duševního a fyzického a budete si umět s úsměvem poradit třeba i bez polykání chemických léků s nepříznivými vedlejšími účinky.
Pohyby jsou jednoduché, jemné, volné, přizpůsobené věku a schopnostem absolventů kurzu. Naučené postupy budete umět doma samostatně procvičovat, regulovat své vnitřní i vnější potřeby těla, udržovat svou energii v harmonii a obnovovat svou vitalitu v pocitu svobodného kondičního pohybu. Uvidíte, že si užijete u toho i spousta legrace, protože přesto, že pohyby jsou jednoduché, tak po léta zanedbávané koordinační přirozené činnosti, se smysl pro souhru vjemů u dospělých mnohdy vytrácí, pokud není pravidelně stimulován.
Těšíme se na všechny a nestyďte se za své potřeby v období klimakteria, každý to prožívá jinak. Důležité je pro sebe něco udělat a nevymlouvat se na kde co.
Naše zdraví je pouze v našich rukou, tak je potřeba s tím něco dělat ! Pokud nevíte a potřebujete poradit, můžete se na nás obrátit. Doporučíme a vysvětlíme potřebné.
Cvičební program obsahuje 9. lekcí, 1x týdně po 60 min.
Cena kurzu: 3300,-Kč
Místo konání kurzů: Centrum nových možností EDU-MIR, Benešov
Termíny kurzů pro každý rok:
říjen – listopad,
leden – únor,
březen – duben,
květen – červen.
Na kurzy je nutné se přihlašovat s časovým předstihem cca 1 měsíce.
Sestavíme Vám individuální časový harmonogram návštěv dle potřeb přihlášené skupinky.
Zájemci o bližší informace a přihlášky:
pište e-mail: mail@miriamzikmundova.cz

 

© 2016 Miriam Zikmundová – autorka textu