„Soustředění – základ
úspěšného vzdělávání“

Jednodenní zážitkový kurz pro rodiče

(postupy vhodné pro děti od 5 let)

 

 

Srdečně zveme všechny aktivní rodiče na zážitkový kurz plný pohybu, zajímavých hravých podpůrných postupů a svépomocných technik pro cílený rozvoj vašeho dítěte. Pokud jste si vědomí, že dítě se nejvíce naučí od svých rodičů, pozorováním, příkladem, laskavou podporou a vstřícnou trpělivou spoluprací, a chcete mu pomoci, aby bylo více soustředěné i vyrovnané, tak tento kurz je pro vás.

Naučíte se mnoho efektivních postupů v zábavné formě pro přirozený rozvoj dětské osobnosti, souladu vnímání, koordinaci motorických reakcí, techniky pro stimulaci koncentrace a emoční rovnováhy. Určitě si přejete, aby vaše dítko prospívalo nejen ve školních letech, ale aby bylo šikovné i v mnohých oblastech každodenního života, věřilo ve své schopnosti a se zájmem přijímalo zodpovědnost za své rozhodování a konání. Dovednost se plně soustředit na konkrétní činnost, cíl nebo probíhaný děj je základním faktorem pro výsledek, výkon, spokojenost a úspěšnost. Bez dobré koncentrace jsou oslabeny všechny další aspekty vnímání, reakcí, komunikace, rozhodování, vyrovnanosti emoční, mentální i fyzické. Proto rodiče nepodceňujte to, že vaše dítka jsou jako blešky neposedné a nevydrží u žádné činnosti ani chvíli být soustředěné. Nemusí to být totiž jen přirozená živost, ale podrážděný nervový systém, který je potřeba správným způsobem stimulovat a podpořit jeho harmonizaci vlivem vnitřním a vnějším. Tyto záležitosti řešit chemickými prostředky u dětí se nedoporučuje, protože mají vedlejší účinky a mnohdy se to později projeví v jiných nežádoucích reakcích (labilní povaha, nekontrolované tiky v obličeji či záškuby těla, narušený spánkový režim, častější plačtivost, nebo v dalších zdravotních projevech).

Pokud tedy toužíte vlastní snahou, věnovaným časem a pozorností pomoci včas svému dítěti rozvíjet kvality pro vnitřní vyrovnanost, soustředění a podpořit jeho přirozený vývoj osobnosti pro úspěšné vzdělávání i celkovou šikovnost, můžete se přihlásit na tento velmi prospěšný zážitkový kurz. Přesvědčíte se, že vaše dítě pak bude ve škole klidnější, nebude tolik stresované, bude jistější a sebevědomější, a bude přistupovat ke svým povinnostem zodpovědněji. Využití postupů vhodné pro vzájemnou spolupráci dítěte s rodičem doma od věku 5 let po dobu povinné školní docházky.

Tyto naučené podpůrné postupy usnadní překonávat dítěti případné obtíže ve vzdělávacích oblastech, nebo preventivně připraví na konkrétní úkony ještě před školní docházkou. Dosažení výsledků v soustředění a dalších rozvíjených oblastech záleží vždy na tom, od jakého věku dítěte začnete cílené postupy používat, a jak důsledně s přívětivou podporou rodiče je v každodenní činnosti doma provádíte. 

Zážitkový kurz je vhodný pro rodiče všech dětí předškolního a školního věku.

Zažijete zábavu, uvědomění, zkušenost a podnět pro rozvíjení a zlepšování dovedností vašeho dítěte.

Odměnou vám bude usměvavá tvář, vyrovnaná osobnost a přirozeně sebevědomá povaha vaší ratolesti.

Program: od 10:00 h. do 18:00 h. 

 


 

„Esence poznání, aby děti vyrůstaly

s respektem“

Jednodenní seminář osobního rozvoje  pro rodiče

(zásadní principy pro porozumění a změnu přístupu

k výchově svých dětí)

 

S vývojem společností se mění trendy ve výchově dětí a přesvědčení odborníků nám rodičům předkládá různé výchovné přístupy dle nejrůznějších studií, ale nakonec jednoduchý selský rozum a lidský základní princip porozumění a lásky vždy vítězí. Jak vychovat z malého tvorečka kultivované, empatické, přesto sebevědomé dítě, které se nebojí otevřeně komunikovat, je zodpovědné za své chování, umí se samo rozhodovat a pomáhat druhým, uznává hodnoty pravdomluvnosti, soucítění se zvířaty a přírodou, je přirozeně šťastné a radostné?

Všechno, co se dítě přirozeně učí od svého útlého věku vstřebává z každodenního kontaktu s rodiči, případně od dalších lidí z blízkého okolí, nebo ze situací, které mají na něj jakýkoli emoční, akustický, obrazový či fyzický vliv. Takové vlivy dítě silně programují a ovlivňují život v dospělosti a taktéž formují jeho hodnoty.

Jak být příkladným a vědomým rodičem, který dle svého nejlepšího svědomí připravuje malého tvorečka na samostatný život ve spárech novodobé společnosti? Jak vychovávat s respektem k osobnosti dítěte a přesto být důvěryhodnou a milující rodičovskou autoritou?

To vám pomůže osvětlit náš inspirativní seminář, který je precizně připraven s myšlenkou na rodiče nové doby, aby svým osobním rozvojem se vyznali v předimenzovaném informačním chaosu a zaměřili se na to nejdůležitější a stěžejní, co uleví jejich myšlenkám a pocitu roztržitosti. Věříme, že si odnesete pro sebe ujasnění vlastního směru, jakým si přejete ubírat při výchově svých milovaných dětí, aby vyrůstaly s respektem. 

Program: od 10:00 h. do 18:00 h.

 


 

„Než budu maminkou“

Celodenní seminář pro ženy před mateřstvím

 

Obsahem celodenního semináře je rozsah všech témat týkající se vědomé přípravy na mateřství, které nabízíme v průběhu roku formou tříhodinových bloků miniseminářů (viz info „Miniškola před mateřstvím“). Máte příležitost se dovědět informace, které mají hlubokou hodnotu vzhledem k vývoji dítěte po stránce duševní, fyziologické, rodové, stavu imunity a inteligence. Co můžete ovlivnit uvědomělou přípravou před početím, co můžete ovlivnit a podpořit v průběhu těhotenství, jak se můžete duševně připravit na porod a proč nepodceňovat raný vývoj svého dítěte. Také se seznámíte se zajímavými postupy pro volbu jména vašeho dítěte, které v kombinaci s příjmením nemusí být vždy šťastně vybráno. Má to pak vliv na jeho celkovou osobnost, zdravotní stav a úspěšnost.

Připravili jsme tento souhrnný seminář, abychom vyšli vstříc ženám, které z důvodu větší vzdálenosti se nemohou dostavit ve večerních hodinách na 3 cykly miniseminářů.

Program: od 10:00 hod. do 18:00 hod. 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien